+48572014868 (067) 440 41 80 Связаться
UA

Язык:

23 марта 2023
@HandyFriendsBot

Волонтерський проєкт для підтримки українців:
створення цифрового помічника HandyFriendsBot

Ми разом з нашими партнерами Handy.AI створили зручний цифровий сервіс, який допомагає українцям-переселенцям адаптуватися за кордоном.

Війна в Україні застала всіх зненацька. Саме тоді нашій команді запропонували виїхати до Польщі задля того, щоб робота компанії не зупинялися навіть при таких складних соціально-політичних обставинах.

Приїхавши в незнайому країну, не відразу стало зрозуміло, з чого варто почати тут своє життя. Ми почали шукати цифрові сервіси, які могли б містити всю корисну інформацію щодо адаптації за кордоном, проте не знайшли жодного, який би зміг відповісти на всі наші питання. Я та мої колеги з агенції потопали в інформаційному просторі від великої кількості даних, які були розкидані по різним джерелам. 

Саме тоді наші комунікаційні партнери Handy.AI запропонували нам разом з ними створити цифровий помічник, який би зміг допомогти нам та всім українцям облаштувати своє життя у незнайомій країні. Тому ми разом приступили до створення такої платформи.

 

Наші досягнення та результати

Наразі чат-бот існує в найбільш популярних серед українців месенджерах — Telegram та Viber. Завдяки нашим зусиллям та цілодобовій роботі над проєктом спільно з волонтерами, на сьогодні до платформи вже приєдналося понад 68 тисяч користувачів у 45 країнах вільного світу.  А основні питання, які може вирішити HandyFriendsBot це:

  • соціальна та державна допомога 
  • безкоштовне житло та побут
  • робота та освіта
  • надання медичної та психологічної
    онлайн-допомоги від українських лікарів
  • відповіді на поширені запитання матусь.

Наші користувачі цілодобово користуються сервісом і, як показує наша внутрішня статистика, основні запити українців пов’язані, звичайно, з вакансіями та працевлаштуванням; з отриманням медичної допомоги та пошуком житла тощо. 

Однією з креативних ідей ще на початку створення платформи, стала «Експертна думка». Тоді ми вирішили, що така додаткова функція повинна обов’язково зацікавити українців, адже так важливо не просто отримувати інформацію з інформаційного джерела, а й повністю довіряти таким даним. 

Наразі до нашого сервісу вже залучена невелика команда незалежних юристів-експертів, які допомагають розібратися з юридичними питаннями та надають відповіді щодо законів України або інших держав; а також команда лікарів-експертів, які можуть проконсультувати користувача по всім необхідним медичним питанням. Проте вже в найближчому майбутньому ми плануємо залучити ще більшу кількість спеціалістів, аби довіра до нашого сервісу продовжила зростати.

Чесно кажучи, не дивлячись на прекрасні умови життя в Польщі, якось дуже хочеться додому. Так, ми розуміємо, що поки це неможливо, проте в планах вже є така думка, і, мабуть, не тільки у нас. Тому ми разом з комунікаційною командою вже розробляємо зручні шляхи повернення в Україну по кожній державі окремо. Вже зовсім скоро цифровий помічник зможе стати провідником для українців, котрі хочуть повернутися додому і буде впроваджена нова кнопка “Повернутись в Україну”, яка міститиме усю необхідну інформацію щодо шляхів виїзду з-за кордону та надаватиме посилання на корисні сервіси, які зможуть допомогти в адаптації громадян на території нашої держави. 

 

Як чат-бот допомагає українцям? 

Пройшло вже понад три місяці з тих пір, як ми працюємо над проєктом. За цей час HandyFriendsBot став для українців маленьким цифровим другом, який швидко може вирішити проблеми щодо адаптації життя в незнайомій країні. Тож хочемо вас познайомити з декількома історіями наших користувачів, які звернулись за допомогою до чат-боту.

Катерина — одна з багатьох тисяч українок, яка потребувала допомоги з житлом за кордоном. І ось як чат-бот допоміг дівчині вирішити її питання.

Бот HandyFriends допоміг мені у дуже короткий термін знайти житло. Взагалі орендувати житло у Польщі справа не з легких, проте я натрапила на інформацію що можна скористатися безоплатним проживанням від Airbnb. Дуже зручно, що всю потрібну інформацію я знайшла одразу. На підтвердження запиту про житло пішло 4 доби».

Ще однією корисною функцією чат-боту є надання медичних онлайн-консультацій від українських лікарів. 

«Я мала швидко знайти лікаря для своєї п’ятирічної дитини, який би проконсультував та виписав ліки. Мови я не знаю, тож спочатку дуже хвилювалась. Тоді вирішила скористатися HandyFriendsBot.  Я знайшла клініку, заповнила онлайн-форму, і згодом мені зателефонувала україномовна операторка, яка записала мене з дитиною до лікаря. Також мені пояснили, що у разі якщо я маю PESEL — медичні візити будуть безплатними. Тож інформацію про PESEL я також шукала за допомогою боту».

Підсумовуючи наші досягнення за ці місяці роботи, ми дуже пишаємося собою. Допомогаючи та підтримуючи українців, ми відчуваємо, що рухаємося у правильному напрямку та можемо з упевненістю сказати, що наразі українська спільнота максимально згуртована у бажанні допомагати на полях інформаційного простору. 

📌 Посилання від міжнародного Фонду “Open Mind”, де ви можете підтримати донатами нашу команду: http://surl.li/bvejd